حکیم ارد بزرگ : به نام آزادی ، نمی توان کسی را کشت . - جملات ناب , سخنان ناب حکیم ارد بزرگ
X
تبلیغات
زولا

جملات ناب , سخنان ناب حکیم ارد بزرگ

ارد بزرگ ، حکیم ارد بزرگ ، جملات ناب ارد بزرگ , جملات ناب بزرگان , سخنان ناب بزرگان , سخنان بزرگان , جملات بزرگان , جملات زیبای بزرگان , سخنان زیبای بزرگان , سخنان ناب بزرگترین فیلسوف جهان حکیم ارد بزرگ
یکشنبه 10 آبان‌ماه سال 1394

حکیم ارد بزرگ : به نام آزادی ، نمی توان کسی را کشت .

آزادی همگان را پاس بداریم . حکیم ارد بزرگ (استاد حکمت و فلسفه)

آگاهی ، تنها راه رسیدن به آزادیست . حکیم ارد بزرگ (برترین فیلسوف جهان)

به نام آزادی ، نمی توان کسی را کشت . حکیم ارد بزرگ

تنها مردم آزاده و همدل می توانند سازنده یک فرمانروایی بزرگ و نیرومند شوند . حکیم ارد بزرگ

کارآفرینان ، دستان یاری بخش آدمیان هستند .  حکیم ارد بزرگ

دوستی و مهر، امید می آفریند و امید، نیاز زندگیست. حکیم ارد بزرگ

رستگاری، در مهربانی است. حکیم ارد بزرگ

زیبایی، در مهربانی است. حکیم ارد بزرگ

هر سخنی راز نیست ، اگر سخنی را راز می دانید ، آن را به کسی نگویید و اگر گفتید دیگر نگویید این را به کسی نگو ! چرا که خود شما ، توان نگهداری آن را نداشته اید ، چه برسد به شنونده . حکیم ارد بزرگ

خرد ، برآیند دانش و آزمودن های ماست . حکیم ارد بزرگ (برترین فیلسوف جهان)

________________


ضرورت رفع موانع ۴ گانه در بخش معدن    
۱۳۹۴\۰۸\۱۰ - ۵:۰۰ PM


رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت : ‌مهم ترین کاری که باید برای نقش آفرینی معدن در تولید ملی انجام شود رفع موانع ۴ گانه در معادن و صنایع معدنی است.

محسن جلال پور در مصاحبه اختصاصی با  خبرگزاری صدا و سیما افزود: چالش نخست در معدن، میزان اکتشاف است و در دهه اخیر در این حوزه در داخل کشور کار خاصی نکردیم.


وی اضافه کرد: چالش دوم در معدن این است که سازمان های متعددی مانند منابع طبیعی- محیط زیست ، سازمان صنعت‌ ، معدن ، تجارت و بخش های مختلفی حضور دارند و در این حوزه تصمیم گیرنده هستند.


جلال پور گفت: چالش سوم ، حضور سرمایه گذاران خارجی است که باید با بهبود فضای کسب و کار، زمینه سرمایه گذاری دراز مدت خارجی و داخلی را در معدن فراهم کنیم.


وی افزود: چالش چهارم، فناوری معدن است که با حضور سرمایه گذاران خارجی باید به ویژه برای  نوسازی تجهیزات معدنی و جایگزینی تجهیزات جدید اقدام کنیم.


رئیس اتاق ایران گفت: بخش عمده ای از درآمدهای ارزی و اشتغالی کشور را می توان در معدن و صنایع معدنی جستجو کرد به شرط آنکه چالش ها و موانع پیش روی آن رفع شود.


جلال پور افزود: کانی های فلزی و فولاد از حوزه های مهم معدنی است که آمادگی توسعه و تکمیل زنجیره  تولید داریم البته زنجیره هنوز کامل نیست و در بعضی بخش های آهن اسفنجی و صنایع پایین دستی باید تکمیل شود، در بخش مس هم کنسانتره مس از نیازهای ماست، در سنگ های تزیینی شرایط خوبی داریم اما بازارهای جدید و فناوری جدید به منظور کاهش قیمت تمام شده از نیازهای ما در این حوزه است.


وی گفت: باید مزیت معدن بیش از پیش جدی گرفته شود زیرا میزان اشتغال و ارزآوری به دلایل مختلف از جمله آب و اقلیم در بخش کشاورزی کاهش خواهد یافت و ارزآوری ما در صنعت و انرژی با توجه به کاهش قیمت ها، کمتر خواهد شد.


جلال پور گفت : بنابر این معدن از قسمت هایی است که می تواند این کاهش ارزآوری ها را جبران کند.
---------------
برآورد خسارات سیل تا ۱۰ روز دیگر    
۱۳۹۴\۰۸\۱۰ - ۴:۵۴ PM


میزان دقیق خسارات سیل در استان های ایلام و لرستان تا ۱۰ روز آینده اعلام می شود.

به گزارش خبرگزاری صدواسیما ، معاون آمادگی  و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور که امروز برای بررسی امکانات وتجهیزات امداد رسانی درگیلان به رشت سفر کرده است گفت : میزان دقیق خسارات سیل  در این2 استان هنوز بطور دقیق برآورد نشده است و آمار و ارقامی که اعلام می شود کامل نیست.


مرتضی اکبرپور در ادامه آمادگی گیلان را برای مقابله با حوادث غیر مترقبه مناسب توصیف کرد و افزود : هماهنگی نهاد های امدادرسان ، نیروهای اجرایی و دستگاه های دولتی برای خدمات رسانی در مواقع حوادث احتمالی در گیلان در سطح بالایی قرار دارد و این به دلیل کسب تجربه از وقوع حوادثی طبیعی نظیر بارش سنگین برف در سال های 83 و86 در گیلان است.


وی همچنین از اجرای طرح جمع آوری آب های سطحی درشهر رشت استقبال کرد و گفت : قراراست این طرح به صورت الگویی به همه استانداران کشور ابلاغ شود تا با اجرای آنان از آبگرفتگی  معابر و بروز سیلاب ها در شهرها جلوگیری شده و میزان خسارات کاهش یابد.
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)