حکیم ارد بزرگ : بریدن پیوندی پاک ، فرو ریزی دهشتناکی است . - جملات ناب , سخنان ناب حکیم ارد بزرگ

جملات ناب , سخنان ناب حکیم ارد بزرگ

ارد بزرگ ، حکیم ارد بزرگ ، جملات ناب ارد بزرگ , جملات ناب بزرگان , سخنان ناب بزرگان , سخنان بزرگان , جملات بزرگان , جملات زیبای بزرگان , سخنان زیبای بزرگان , سخنان ناب بزرگترین فیلسوف جهان حکیم ارد بزرگ
شنبه 9 آبان‌ماه سال 1394

حکیم ارد بزرگ : بریدن پیوندی پاک ، فرو ریزی دهشتناکی است .

کتاب ها ، بخشی از راز مهر گذشتگان ، برای آیندگان هستند . حکیم ارد بزرگ
کاری نکنید که موجب سوءظن همسرتان نسبت به شما شود ، سوءظن محکمترین بناهای زندگی زناشویی را نیز ، از هم پاشیده است . حکیم ارد بزرگ
غمگین مباشید ، چرا که خوشبختی ، می تواند از درون تلخ ترین روزهای زندگی شما ، زاده شود . حکیم ارد بزرگ
کوشش کنیم ، زندگی زناشویی آشنایان و بستگانمان ، از هم گسیخته نشود . حکیم ارد بزرگ
فرزند بدکار ، آتش زندگی پدر و مادر است . حکیم ارد بزرگ

بریدن پیوندی پاک ، فرو ریزی دهشتناکی است .  حکیم ارد بزرگ 

__________________________________________


بهترین روابط عمان با ایران است    
۱۳۹۴\۰۸\۰۹ - ۱:۱۵ PM


رایزن بازرگانی ایران در عمان گفت: عمان یکی از بهترین همسایه های جمهوری اسلامی ایر ان و کشوری امن است که بهترین روابط را با جمهوری اسلامی ایران دارد.

عباس عبدالخانی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما افزود: یکی از وظایف رایزنان بازرگانی رصد کردن فرصت ها برای حضور کالاها و محصولات با کیفیت ایرانی در بازار عمان و حضور شرکت های توانمند خدمات فنی و مهندسی در طرح های زیربنایی عمان است.


وی جذب سرمایه گذار کشورهای هدف برای سرمایه گذاری را یکی دیگر از اهداف رایزنان بازرگانی به ویژه در عمان  دانست و گفت: هیات تجاری منطقه دٌقٌم عمان با هماهنگی رایزن بازرگانی برای سرمایه گذاری در ایران اخیراً به ایران سفر کرده است ضمن اینکه 25 شرکت ایرانی در نمایشگاه اختصاصی در عمان حضور داشت و توانست قراردادهای خوبی با شرکت های عمانی امضا کند.


عبدالخانی با بیان اینکه 15 سال در بازارهای حوزه کشوری عربی فعالیت کرده ام ، گفت: فعالان اقتصادی ایران می توانند مبادلات کالایی را تا 10 برابر افزایش دهند و این ظرفیت ها در عمان برای فعالان اقتصادی ایرانی وجود دارد.
-----------------
آموزش مهارت حرفه ای ۵۰۰هزار کارگربسیجی در۴سال    
۱۳۹۴\۰۸\۰۹ - ۱:۲۳ PM


سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور موظف شده است هرسال بیش از ۱۲۵ هزار نفر از کارگران بسیجی را تحت پوشش آموزش مهارت های حرفه ای قرار دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، بر اساس تفاهم نامه همکاری که امروز به امضای کوروش پرند رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای و رمضانعلی طالبی رئیس سازمان بسیج کارگری رسید دو طرف باید زمینه ارتقای مهارت های حرفه ای 500 هزار کارگر بسیجی را در مدت 4 سال فراهم کنند.


در این تفاهم نامه همکاری همچنین دو طرف توافق کردند دوره های آموزشی مهارت حرفه ای بر اساس نیازهای بنگاه های اقتصادی ارائه شود.


ایجاد انگیزه و اشتغالزایی کارگران بسیجی از طریق آموزش های کارآفرینی و تشکیل تعاونی، همکاری در اجرای برنامه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از جمله طرح آموزش تولید بازاریابی و فروش و همکاری در برگزاری مسابقات مهارتی ویژه کارگران از دیگر مفاد این تفاهم نامه همکاری است.


کوروش پرند رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه سالانه بیش از دو میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش برنامه های اموزشی این سازمان قرار می گیرند ارائه گواهینامه مهارت به کارگران بسیجی را از مهمترین برنامه های سازمان فنی و حرفه ای در این تفاهم نامه همکاری دانست و گفت : همچنین این سازمان موظف شده است از مربیان و کارشناسان خبره معرفی شده بسیج کارگری در قالب استادکار مهارتی استفاده کند.


وی از تشکیل کارگروهی متشکل از مدیران ارشد سازمان آموزش فنی و حرفه ای و سازمان بسیج کارگری خبر داد و افزود: این کارگروه باید اجرای دقیق تفاهم نامه همکاری دو سازمان را با دقت پیگیری و برای حل مشکلات پیش رو برنامه ریزی کند.


رمضانعلی طالبی رئیس سازمان بسیج کارگری نیز در این مراسم گفت : در این تفاهم نامه همکاری علاوه بر کارگران بسیجی شاغل در کارگاه ها و واحدهای صنعتی، کارگران بیکار که در بسیج عضو هستند تحت پوشش آموزش های مهارتی قرار می گیرند.


وی کمک به اشتغال فراگیران آموزش های مهارتی را از دیگر وظایف سازمان بسیج کارگری در این تفاهم نامه همکاری دانست.
-----------------
فهرست تعرفه ترجیحی افزایش می یابد    
۱۳۹۴\۰۸\۰۹ - ۱:۱۴ PM


رایزن بازرگانی ایران در ترکیه با بیان اینکه فهرست تعرفه ترجیحی افزایش می یابد ، گفت : مبادلات تجاری میان ایران و ترکیه بدون احتساب نفت وگاز حدود ۶ میلیارد دلار است که شامل ۲ میلیارد دلار صادرات ایران به ترکیه و ۴ میلیارد دلار صادرات ترکیه به ایران می شود.

حمید زادبوم در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود : برای مثبت شدن تراز تجاری در صادرات غیرنفتی در حال تقویت صادرکنندگان ایرانی هستیم و قابلیت ها و ظرفیت های صادراتی ایران به ترکیه را ارزیابی می کنیم و اطلاعات مربوط را در اختیار سازمان توسعه تجارت قرار می دهیم.


وی با بیان اینکه تا حد امکان به حضور پررنگ تر صادرکنندگان ایرانی در بازارهای ترکیه کمک می کنیم ، اضافه کرد  : تراز تجاری با ترکیه با محاسبه نفت وگاز ، تراز تجاری به نفع ماست و اگر مسائل بانکی در یک تا 2 ماه آینده حل شود یکی از بازارهای خوب برای صادرکنندگان ایرانی ، بازار ترکیه است که عامل خوبی در مثبت شدن تراز تجاری غیرنفتی ما با ترکیه خواهد بود.


زادبوم گفت‌: وقتی نفت و گاز ما به میزان زیاد به ترکیه صادر می شود آنها می گویند تراز تجاریشان منفی می شود و برای مثبت شدن این تراز تلاش می کنند.


وی افزود : در حال مطالعه بخش به بخش بازار ترکیه هستیم اما مواد پتروشیمی و شیمیایی ، مصالح ساختمانی و محصولات کشاورزی از جمله کالاهایی است که در شرایط کنونی می تواند سهم خوبی در بازار ترکیه  کسب کند البته ما هم اطلاعات خوبی را از این بازارها در اختیار صادرکنندگان ایرانی قرار می دهیم تا با دست پر به این بازارها وارد شوند.


رایزن بازرگانی ایران در ترکیه گفت : 265 قلم کالایی مشمول تعرفه ترجیحی میان ایران و ترکیه است که ارزش این اقلام کالایی در هر ماه  50 تا60 میلیون دلار و کمتر از 10درصد تجارت دو کشور است اما در  8 ماهه امسال در این اقلام  10 درصد افزایش صادرات ایران و  حدود سه درصد کاهش صادرات اقلام ترکیه در ایران را شاهد بودیم.


زادبوم با بیان اینکه به موافقتنامه تعرفه ترجیحی میان دو کشور خوش بین هستیم ، افزود ‌: بناداریم اقلام مشمول موافقتنامه را به نفع تولید کننده و صادرکنندگان افزایش دهیم البته در کوتاه مدت ممکن است کالایی در دو کشور آسیب ببیند که در این اقلام باید مالیات ها را افزایش دهیم.


وی گفت : هر سال 15 تا 25  قلم به فهرست این تعرفه در هر دو کشور افزوده می شود که افزایش امسال بعد از مذاکرات ماه آینده در ترکیه ، اعمال می شود.

-----------------
مرگ ۲۵ نفر بر اثر تاخیر در اعزام آمبولانس‌ها    
۱۳۹۴\۰۸\۰۹ - ۱:۲۷ PM


به گفته روزنامه دیلی تلگراف، مرگ بیش از ۲۵ بیمار در انگلیس به علت تاخیر در اعزام آمبولانس تحت بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، به نوشته شماره امروز این روزنامه انگلیسی در اینترنت،‌ پس از رسوایی اخیر سرویس سلامت همگانی انگلیس که موجب شد آمبولانس ها به طور عمدی دیر به بیمارانی که وضع سلامتی خطرناکی داشتند برسند، مرگ بیش از 25 بیمار مورد بررسی قرار گرفته است.


یک منبع آگاه با بیان این مطلب افزود: به مسئولان بلند پایه در مرکز آمبولانس ساحل جنوب شرقی (South East Coast Ambulance) بارها هشدار داده شده بود که اقدام آنها زندگی بیماران را به خطر می اندازد.


اسنادی که به دست این روزنامه رسیده است نشان می دهد چگونه عواقب سیاست به تاخیر انداختن عمدی اعزام آمبولانس ها برای هزاران بیماری که در وضع به شدت خطرناکی قرار داشته اند، مخفی نگه داشته شده است.


بر اساس قوانین سرویس سلامت همگانی، آمبولانس باید هشت دقیقه پس از تماس تلفنی بیمارانی که وضع وخیمی دارند برای آنها اعزام شود، بدون توجه به این که آنها با شماره تلفن 999 یا شماره غیر اورژانس 111 تماس گرفته باشند. اما این مرکز آمبولانس که چند ایالت انگلیس را پوشش می دهد به طور یک جانبه شیوه خود را اجرا کرده و در نتیجه برای کسانی که با شماره 111 تماس گرفته بودند، ده دقیقه دیرتر آمبولانس فرستاده است.


ناظران بخش سلامت انگلیس در  حال بررسی این مسئله هستند که چه تعداد بیمار به علت تاخیر در اعزام آمبولانس در فاصله زمانی دسامبر و فوریه آسیب دیده اند.


روزنامه دیلی تلگراف اعلام کرده است بر اساس تحقیقات سرویس سلامت همگانی 25 بیمار که آمبولانس برای آنها دیر اعزام شده است جان خود را از دست داده اند.


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)